Dijimedya


Dijimedya, zincir marketler ve mağazalar, bankalar, alışveriş merkezleri, petrol istasyonları, oteller, fast food zincirleri, zincir restoranlar ve cafeler ve havayolu şirketleri için tek merkezden kontrol edilen yayınlar hazırlayıp network kullanılarak firmaya bağlı tüm noktalara ulaştırılmasını sağlayan faydalı, teknolojik bir çözüm sunmaktadır. Tüm içerikler, alanında profesyonel uzman ekipler tarafından hazırlanmakta ve yayın düzeni tamamen firma esaslarına, markanın piyasadaki duruşuna, ihtiyaçlarına ve müşteri profiline göre tasarlanarak yönetilmektedir.

Nasıl Başladı?

Kapalı devre müzik yayınları ile müşterilerine farklı bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlayan firmaların Türkiye’de müzik meslek birliklerinin getirdiği telif hakları şartlarına uyması gerekmektedir. Telif hakları yükümlülükleri mağaza büyüklüğüne göre hesaplanmakta, yüksek maliyetler ortaya çıkarmaktadır ve bu bedel sadece yayın içerisinde kullanılan eserlerin bedelidir.

Mağazalarında, şubelerinde müzik yayını yapan markaların, telif haklarının yükümlülükleri ve müşterilerine doğrudan erişebilmek amaçlı ihtiyaç duydukları kampanya duyuruları, anons, jingle vs. iletişim araçlarını yönetebilmesi için bu konuda hizmet veren firmalara ihtiyaç doğmuştur.